Haziran 2015'de İstanbul-Ağva'da önceden belirlediğimiz bir kamp alanına gitmeye karar verdik. Bu amaçla paraya kıyıp ben 4 kişilik büyük bir çadır aldım ve 3 arkadaş "Sen hiç mevsimlerin değişimine tanık oldun mu!" sloganıyla Ağva'ya doğru yola koyulduk.

Şile'ye geldiğimizde İhsan arkadaşımız "-Arkadaşlar, Şile'de Saklıgöl diye bir yer var, görmek istermisiniz?" diye sorunca, biz de "-görelim bakalım!" dedik. Saklıgöl, bir yapma göl olmasına karşılık gerçekten görülmesi gereken, piknik ve mangal için biçilmiş kaftan. Burası tam bir mesire yeri. Saklıgöl kenarında bir tesis var. Tesis tahtadan yapılmış bir çay bahçesi.


Saklıgöl-Şile

Burada size, hazır mangal, çay, nargile gibi servisler yapılmakta. Gölde ördekler geziniyor. Kuş sesleri arasında piknik yapıyorsunuz. Biz yanımızda termosla çay getirdiğimizden, çayımızı göle bakan hakim bir yerde içmeye karar verdik.

Arabamıza atladık ve hakim bir tepe ararken, yol üzerinde çadır kurmak için şahane bir yer keşfettik. Kimsenin olmadığı, arkasında dere olan, çeşit çeşit kuşların öttüğü, kurbağaların şarkı söylediği, çevreden görünmeyi engelleyerek kamuflaj sağlayan ve göğe doğru uzanan büyük ağaçların olduğu bu yeri görünce Ağva'yı planımızdan çıkararak burada kamp yapmaya karar verdik.

Saklıgöl

Çadırımızı 3 kişi biraz zorlansak da kurduk ve çaylarımızı kuş sesleri arasında yudumladık. Akşama kadar sefa sürdük. Akşam üzeri pikniğin olmazsa olmazı mangalımızı yaktık ve etin de olmazsa olmazı olan "aslan sütü" müzü yudumlamaya başladık. Gece karanlığında bizden başka kimsenin olmadığı bu yerde sabaha kadar kuş sesleri arasında uyumanın zevkine vardık. Keşke bir-iki gün daha kalabilseydik dediğimiz bu yeri tekrar gelme kararı vererek huzur içinde terk ettik.

Daha sonra 2015'de 2 kere, 2016'da da 2 kere daha gittik Saklıgöl'e. Burası bize huzur veren bir yer olduğundan, buradan vazgeçemez hale geldik.

 

Saklıgöl Video:

cadir kampi

İstanbul-Şile Saklıgöl Çadır Kampımız.Çadırımızı 3 kişi biraz zorlansak da kurduk ve çaylarımızı kuş sesleri arasında yudumladık. Akşama kadar sefa sürdük. Akşam üzeri pikniğin olmazsa olmazı mangal...

Galeri:


Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol Sakligol