Eskişehir ile kardeş şehir olan Milano, İtalya'nın ve Avrupa'nın en zengin şehirlerinden birisi. Otomotiv ve moda sektörünün önde gelen markaları burada.


Milano

Milano her ne kadar ultra zengin kesimin yoğun olarak yaşadığı bir şehir olsa da, burada çok ilginç bir anekdotu da sizlerle paylaşmalıyım. O da burada ki Mc.donalds hamburger şirketinin kırmızı renkli olan amblemi siyah! Evet, dediğim gibi halkı zenginlik olarak uç kapasitede ama; ona karşılık bir o kadar da kapitalizm karşıtı bir yapıları var! İlginç değil mi?

Ünlü Milan futbol takımını bilmeyenimiz yoktur heralde. Milan Stadyumu görülmeye değer. Kaldığımız otel, Milan Stadının hemen karşısında ki B&B Otel di ve çok rahat bir konaklama sundu bize.

Milano

Şehrin merkezinde dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala yer almakta.


 

Milano Video:

Milano

Şehrin merkezinde ki Dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro...

Galeri:


Milano Milano Milano Milano Milano Milano Milano Milano Milano