Lihtenştayn, Alp Dağları'nın eteklerinde kurulu, 160 kilometre kare büyüklüğünde ufacık bir ülke. 35.000 kişilik bir nüfusu var. İsviçre ve Avusturya ile komşu olan Lihtenştayn'ın denize kıyısı olmasa da, müthiş doğası bence en önemli özelliği. Benim gibi doğa hayranlarını kendine hayran bıraktıracak bir yer. Kalbim Lihtenştayn'da kaldı.

Lihtenştayn'ın merkezinde ufak tefek bir kaç kilise ve müzeden başka gezilmeye değer bir yer bulamadığımızdan; biz görsel bir şölen sunan Alp Dağları'nı görmeyi tercih ettik.

Lihtenştayn

-Alp Dağları eteklerinde kurulu evler-

İsviçre ile komşu, bağımsız bir ülke olan Lihtenştayn, bir kayak merkezi. Doğa alabildiğine yemyeşil. Hani eskiden Heidi isimli japon yapımı bir çizgi filim vardı ya; işte japonlar o çizgi filmi buradan esinlenip yapmışlar.

Tahta kulubeler,yemyeşil çayırlar, besili inekler. Mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Lihtenştayn

-Şirin Evler- 

Lihtenştayn, çok küçük bir yer. Lihtenştayn'ı boydan boya yürüyerek dolaşmak mümkün. Lihtenştayn'da görülmesi gereken en önemli yer, dağın tepesinde yer alan prensin şatosu. Ancak asıl görülmesi gereken yerler, yukarılara,dağlara arabayla çıkmak ve yukarıda Alp Dağları'nı görmek.

Lihtenştayn

-Lihtenştayn Prensi'nin Şatosu-

Yemyeşil doğasını, çok yağmur almasına bağladım. Yazın gitmemize rağmen, hava soğuk ve yağmur yağıyordu. Alp Dağlarının o sisler içindeki halini mutlaka görmelisiniz.

Lihtenştayn

-Sisli Alp Dağları-

Ayrıntılı bilgi için Vikipedia web sitesine bakabilirsiniz.

 

Lihtenştayn Video:

Lihtenştayn

Lihtenştayn, çok küçük bir yer. Lihtenştayn'ı boydan boya yürüyerek dolaşmak mümkün. Lihtenştayn'da görülmesi gereken en önemli yer, dağın tepesinde yer alan prensin şatosu. Ancak asıl görülmesi g...

 

Galeri:


Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn Lihtenstayn