Dünyaca ünlü Köln Katedrali'ni görmek için arabamızla Paris dönüşü, akşam üstü 20:00 civarı ulaşabildik Köln'e. Tabi Fransa gibi büyük bir ülkeden gelmiş olsak da Almanya'nın otobanına girince neden Almanya'nın Avrupa Birliğinde en çok sözü geçen ülke olduğunu anladık.

Köln-Bir Cadde

-Köln'de bir cadde- 

Almanya gerçekten gördüğümüz 8 ülke arasında en düzenli, en gelişmiş ülke. Otobanlarında hız sınırı yok. İnsan hep sorar ya kendine "-Arabalar 200-300 km. hız yapabiliyor. Madem hız kısıtlaması var, neden arabaları bu kadar hızlı yapıyorlar ki" diye. İşte sebebini öğrenmiş olduk. Almanya gibi ülkeler gerçekten özgürlüğü yaşıyorlar. Bu kadar hıza rağmen kaza oranının bizlere kıyasla neden çok az olduğu sorusunun altında ki cevap: Otoyolları! Arabanız da yüksek sürate rağmen en ufak bir sarsıntı hissetmiyorsunuz, hiç bir çukur da yok. Üstelik yollar o kadar geniş ki hayran olmamak elde değil.

Köln'de sabah ilk gözümüze çarpan, kocaman katedral oldu. Arkadaşlar sabah erkenden kalkıp gezme fırsatı buldular. bense uykumdan feragat edemediğimden maalesef göremedim.

Köln Katedrali

-Köln Katedrali-

Köln'e 2.nci gelişim de Lüksemburg'dan sonra oldu. Köln'de daha önce ki gezimde göremediğim Katedral'i görme fırsatım oldu. Ayrıca paraya kıyıp lüks bir cafede eşim ve kızımla beraber donmuş yoğurt yeme fırsatımız da oldu. (Burada ki yoğurt bizde satılan donmuş yoğurttan hem tat, hem de görünüş olarak çok farklıydı. Tadı damağımızda kaldı resmen.

Köln-Bir Kafeterya

-Yoğurt keyfi-

 

 

Köln Video:

Köln

Köln'e 2.nci gelişim de Lüksemburg'dan sonra oldu. Köln'de daha önce ki gezimde göremediğim Katedral'i görme fırsatım oldu. Ayrıca paraya kıyıp lüks bir cafede eşim ve kızımla beraber donmuş yoğur...

 

Galeri:


Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln Koln