Belçikalıların küçük Amsterdam dediği 59 tane kiliseye sahip, her beş yılda bir çiçek fuarı düzenlenen, dünyanın en renkli çiçek fuarının gerçekleştiği Belçika'nın tarihi ve çok öğrenci barındıran şehri Gent, aynı zamanda yoğun türk nüfusunun yaşadığı bir kent.Cadde ve sokakları tertemiz.

Gent-Sakin Bir Cadde

-Sakin bir cadde-

Yaklaşık 245.000 nüfusa sahip Gent,Hollanda ve Belçika şehirleri arasında gördüklerimin en güzeli, en göze gönüle hitab edeni. Evleri, kanalları, katedralleri, gece ve gündüz ayrı güzel. Bu yüzden fotoğraf çekecekseniz sabah ve akşam ayrı ayrı gidilmeli. Kanal kenarındaki evler tek kelimeyle mükemmel. İstasyondan merkeze giden dar yollar cıvıl cıvıl. Her yer tarihi binalarla dolu. Hani derler ya "-tarihin içinde kaybolmak" diye, işte burası da tam öyle bir yer. Kaleler ve katedrallerle dolu bir yer. Sanki 18.nci yüzyılda yaşıyormuş hissi veriyor insana. Turistlerce çok tercih edilen ziyaret yeri Gent.

Gent-Tarihi Evler

-Tarihi evler-

Sokaklarda insanlar hayat dolu, cıvıl cıvıl. Sokak gösterilerine denk gelirseniz seyrine doyum olmaz. Stresten uzak,sakinliğin dolu dolu yaşandığı Gent'te güzel bir su kanalı var. Burada tekne ile kanal gezisi yapabilir, kano ile dolaşabilir ya da biranızı alıp kanal boyunca bir yere kurulup sakin sakin biranızı yudumlayabilirsiniz.

Gent-Bot Gezisi

Nehir kenarında gösterişten uzak platformlarda sere serpe güneşlenebilir ve ortaçağ kalesini gezip işkence aletlerine korku dolu gözlerle bakabilirsiniz.

Karnınız acıkınca sokak üzerine kurulu şirin yerlerden birine oturup çok ta pahalı olmayacak şekilde karnınızı doyurabilirsiniz.Ancak dikkatli olmanız gerekir, çünkü dükkanlar 17.45'de kapanıyor.

Gent-Bir Kafeterya

-Gent'te bir kafeterya-

Burada tarihi katedralleri görmelisiniz. Gent' teki güzel, yemyeşil bahçeli evlere hayran kaldım. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri Gent.

Bir Gent Evi

-Bir Gent evi-

 

 

Gent Video:

Gent

Sokaklarda insanlar hayat dolu, cıvıl cıvıl. Sokak gösterilerine denk gelirseniz seyrine doyum olmaz. Stresten uzak,sakinliğin dolu dolu yaşandığı Gent'te güzel bir su kanalı var. Burada tekne ile...

 

Galeri:


Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent Gent