Ekşisu,Girlevik Şelalesi,Saat Kulesi ile ünlü doğduğum, ortaokulu ve liseyi okuduğum şehre gitmeyi uzun zamandır çok istiyordum.Sonunda Erzincan'ı gezdim ve fotoğraflarla anlatmaya karar verdim. 2015 Eylül Ayı'nda Pegasus 'dan ucuza bilet alarak diğer rezervasyonları da ayarlayarak Erzincan'a gitmeye karar verdik. Erzincan'ın bir diğer özelliği de şimdilerde emekli olduktan sonra da görüştüğüm Hakan arkadaşımla ortaokulu ve liseyi beraber okumuş olmak.

Bana göre Erzincan doğal güzellikleri keşfedilememiş etrafı dağlık, ortası bağlık yemyeşil bir şehir. Halen orada yaşayan ortaokul ve lise arkadaşlarımı da yıllar sonra görebilecek olmak beni daha da heyecanlandırdı. Erzincan'a indikten ve otele eşyaları bıraktıktan sonra Girlevik Şelalesini gezdik. Şelale' de mangalda tavuk da yemeyi ihmal etmedik. Daha sonra Erzincan'a özgü olan ve birçok mide ve bağırsak hastalığına iyi gelen Ekşisu'yu ziyaret ettik.


Erzincan-Dörtyol

  -Dörtyol-

Erzincan-Girlevik Şelalesi

  -Girlevik Şelalesi-

Erzincan-Girlevik Şelalesi

    -Girlevik Şelalesi-

Erzincan-Girlevik Şelalesi

    -Girlevik Şelalesi-

Erzincan-Eşki Su

  -Ekşisu-

Erzincan-Eşki Su

  -Ekşisu-

Erzincan-Eşki Su

  -Ekşisu-

İkinci gün, ortaokul ve lise hayatımın geçtiği önemli hatıraları barındıran Cumhuriyet Ortaokulu ve Erzincan Lisesi' ni ziyaret ettik ve bol bol fotoğraflar çektik.

Erzincan-Cumhuriyet Ortaokulu

  -Cumhuriyet Ortaokulu-

Erzincan Lisesi

  -Erzincan Lisesi-

Erzincan Lisesi

  -Erzincan Lisesi Tarihçesi-

Saat Kulesi' ni, Heykeli, resimledik. Bakırcılar Çarşısı'nı gezdik. Öğlen ise Erzincan'ın meşhur yaprak dönerini yedik. Daha sonra da ailemin köyü olan Ekmekli Köyü'ne gittik. Küçükken yaz aylarında gittiğimiz bu köyde anılarımızı yad ederek çok güzel anılarla ayrıldık.  

Erzincan Saat Kulesi

  -Saat Kulesi-


Erzincan-Heykel

  -Heykel-

Erzincan-Bakırcılar Çarşısı

  -Bakırcılar Çarşısı-