Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi ICRC'nin merkezi olan Cenevre, aynı zamanda Higgs Bozonu (tanrı parçacığı) bulma deneylerinin de yapıldığı yer. Cenevre Gölü'nün kıyısında kurulu İsviçre'nin Zürih'ten sonra nüfus olarak ikinci büyük şehri. Çok işlevli çakıları ve mekanik, guguklu saatleri ile ünlü şehir.

Cenevre-Vapur İskelesi

  -Vapur iskelesi-

Cenevre kozmopolit bir yer.Yabancı nüfus bayağı fazla. Avrupa siyasetinin ve bilim dünyasının önde gelen yerlerinden biri. Parkları ile de ünlü olan şehrin bende kötü bir anısı var, maalesef! Parkları ve yeşil alanları, doğayı fazlasıyla sevdiğimden geceleyin parka gitmeye karar verdik. Burada arap gençlerden ikisi sigara için ateş isteme bahanesiyle yanımıza geldiler ve ne olduysa o anda oldu. Benim cüzdanı kaptığı gibi kaçtı adam! Yakalayana helal olsun! Polise başvurdum, ama hala bir haber yok!

Cenevre-Park

  -Park-


 Cenevre Gezilecek Yerler:


 1-Jet d'Eau:

Cenevre-Jet d'Eau

 2-Kırık Sandalye:

Cenevre-Kırık Sandalye

 

3-Kızılhaç Müzesi:

Cenevre-Kizilhac Müzesi

4-Patek and Philippe Saat Müzesi:

Cenevre-Saat Müzesi

 

5-Reform Anıtı:

Cenevre-Reform Anıtı

 6-Reform Müzesi:

Cenevre-Reform Müzesi

 7-St.Pierre Katedrali:

Cenevre-St.Pierre Katedrali


Galeri:


Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre Cenevre