Annecy Fransa'nın güneydoğusunda, İsviçre sınırına yakın küçük ve şirin, göl kenarında yerleşmiş olan bir tatil kasabası.  1444 yılında Savoy Şehzadeleri tarafından kurulan Annecy,Fransız Devrimi sırasında Fransa tarafından fethedilmiş. Annecy kasabasının çevresinde Le Mont Veyrier, Le Semnoz, La Tournette ve Parmelan dağları bulunmakta. Burada yamaçdağı paraşütü gözde bir spor dalı.

 

Annecy

  -Göl kenarı-

Annecy, bir tatil şehri. Burada serin göle girerek serinleme fırsatı bulabilir, tekne turu yapabilir, dilerseniz de su kayağı yapabilirsiniz.

Annecy-Göl Kenarı

-Göl kenarı-

2 kişi Gölün tadını çıkartırken; ben ve Tamer ülkemizde yapamadığımız keyfi çıkarmak için tertemiz parkında çimenlere uzandık ve yol yorgunluğunu gidermek için biraz kestirdik.

Annecy

-Çimenlerde serinleyen insanlar-

Burası insanın sıkılmadan, huzur içinde, özgürlüğün zevkini çıkararak yaşayabileceği bir yer. Sokaklarda bizde ki gibi her köşe başında karşımıza çıkan seyyar satıcılar burada yoktu!

Annecy-Çarşı

-Çarşı-

Gittiğimiz gün klasik arabaların geçiş töreni vardı. Zevkle seyrettik. Daha sonra karnımız acıkınca yiyecek yer aradığımızda, karşımıza bir türk döner salonu çıktı. "-Hadi para yabancıya gitmesin, burada yiyelim!" dedik; ama sonra da pişman olduk. Zira döneri hiç hoşumuza gitmedi!

Annecy-Klasik Araba

-Eski klasik araba yarışına katılan bir araba-

Annecy'de Gezilecek yerler:

1. Le Palais de I'lle (Tarih müzesi)

Gemi şeklinde, göl üzerinde ilginç bir yapı.

Annecy

Ortaçağ'da hapishane olarak kullanılıyormuş.

2. Bridge of Thiou (thiou köprüsü)

Annecy-Bridge of Thiou

3. Lover's Bridge (Aşıklar köprüsü)

Annecy-Lover's-Bridge

4. Old Annecy (Eski Annecy şehri)

Annecy-Eski Şehir

Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy Annecy